top of page

Клітинна терапія 

PRP1.jpg

Клітинна терапія

Клітинна терапія - це регенерація суглобів та звязок природнім шляхом з допомогою біологічних методів терапії –  АСР (PRP) - плазми, збагаченої тромбоцитами та  SVF – жирової тканини, яка містить стовбурові клітини.

У ортопедії в останні роки використання компонентів власної крові та стовбурових клітин набуваєч все більшого застосування, і дає значні позитивні результати. 

PRP (ACP). Використання власного потенціалу організму пацієнта для лікування травм та пошкоджень методом PRP- терапії - збагаченої тромбоцитами плазми, отриманої з невеликої кількості крові пацієнта - 15 мл. У спеціальній центрифузі з крові відділяють тромбоцити та інші фактори. Процес приготування АСР  (PRP) триває не більше 30 хвилин. 

Тромбоцити утворюються у кістковому мозку, а у крові людини перебувають у неактивному стані, поки не зіткнуться з ушкодженою поверхнею тканини. У місці травми вони нагромаджуються і вивільняють фактори росту – спеціальні білки. Так починається процес зцілення завдяки збільшенню активності основних функцій клітин.

SVF (стромально-васкулярна фракція). Під час усіх  методів лікування використовують дорослі стовбурові клітини, які можуть перетворюватися у клітини жирової, хрящової, кісткової та мязової тканин. Щоб отримати SVF, лікар спеціальним шприцом забирає зі зони живота або стегон  пацієнта 30 мл жирової тканини . Потім у процесі центрифугування отримують стромально-васкулярні фракції, з допомогою яких відбувається відновлення пошкоджених суглобів та звязок природнім шляхом.

Рішення про доцільність застосування методів PRP-терапії чи SVF для лікування пошкоджень може прийняти лікар під час консультації..

Варто зазначчити. що застосування ACP i SVF терапії практично не має побічних ефектів для організму пацієнтів та має незначну кількість протипоказань до застосування. 

Більше порад за посиланням: https://www.yuriychuk.com/blog

bottom of page