top of page

Підготовка до ендопротезування (заміни) суглоба

Якщо лікар рекомендує ендопротезування, і Ви наважилися на операцію зі заміни суглоба, то до цього варто підготуватися – морально, матеріально, пройти необхідні доопераційні обстеження, а також підготувати дім, у який Ви повернетеся після встановлення ендопротезу.

Зазвичай на заміну суглоба (ендопротезування) пацієнти погоджуються уже після того як спробували інші, неопераційнійні, способи лікування – прийом знеболювальних препаратів, зменшення маси тіла, користування милицями, фізіотерапію та лікувальну фізкультуру. Кожен з цих способів здатен принести полегшення на нетривалий час, однак проблему не вирішує.

Тому з часом пацієнти для зникнення болю та відновлення рухової діяльності все-таки приходять до думки про необхідність встановлення імпланту – штучного суглобу.

Отже, кілька порад тим як Ви підете до лікарні на операцію. Підготуйте дім до свого повернення. Це важливо.

Одразу ж після проведення операції кілька днів доведеться пересуватися на милицях, тому ще до походу на операцію, приберіть удома на підлозі потенційні перешкоди для вашого пересування – кабелі. Окрім того, розширте проходи так, щоб зручно було пересуватися по дому на милицях.

Лягати і вставати з ліжка має бути зручно – ані зависоко, ані занизько.

Одяг, книжки, предмети, якими ви користуєтеся у побуті найчастіше мають бути на висоті, з якої їх зручно брати – після встановлення ендопротезу кілька тижнів Ви не зможете ставати навшпиньки, чи тим паче на табуретку, щоб дотягнутися до речей.

Потурбуйтеся про те, як відбуватиметься щоденна гігієна – встановіть необхідні поручні, постеліть килимок, на якому неможливо послизнутись і впасти.

Якщо вночі є потреба вставати з ліжка, то потурбуйтесь про приліжковий нічник – щоб вставати і пересуватися по кімнаті при світлі.

Забезпечте себе по можливості усім необхідним на кілька тижнів – ходити щоразу до магазину і носити важкі сумки у перші дні після ендопротезування не вдасться.

Подумайте хто з родичів, близьких, сусідів буде Вам допомагати у перші дні після операції.

Старанно і скрупульозно ставтеся до рекомендацій лікаря, насамперед у тому, що стосується необхідних передопераційних обстежень та післяопераційної реабілітації.

І тоді повернеться радість руху і зникне біль.

Будьте здорові!

Лікар ортопед-травматолог, кандидат медичних наук Юрійчук Любомир Михайлович (контакт: 050 373 54 91).bottom of page