top of page

Підступний коксартроз

Якщо у віці 50+ років виникають болі в одному чи обох тазостегнових суглобах, ділянці паху, колінах, то варто обстежитися, а чи не коксартроз розвивається в організмі.

Підступність цього захворювання у тому, що воно може безсимптомно кілька років бути в організмі людини, і дати про себе знати на пізній стадії. Саме коксартроз становить від 39 до 48% у загальній структурі захворювань опорно-рухового апарату.

Окрім больових відчуттів, для пацієнтів з коксартрозом характерними є скованість рухів, вони починають кульгати, збоку ураженого суглоба вкорочується нижня кінцівка, у людини змінюється хода, поступово атрофуються мязи бедра.

Також для пацієнтів з коксартрозом проблемою є присісти на стілець.

Звідки ж зявляється у людському організмі це захворювання з такими неприємними симптомами? Трапляється, що патологія є вродженою – при дисплазії суглоба, вродженому вивиху бедра.

Однак у переважній більшості випадків коксартроз є наслідком травм, надмірного навантаження на суглоби (у тому числі зайва маса тіла), порушення гормонального балансу в організмі, інфекцій та їнших захворювань, таких як - асептичний некроз головки стегнової кістки, остеомієліт та інші.

Як вберегтися від коксартрозу? Насамперед ставитися бережливо до власного організму – не давати надмірних фізичних навантажень організму, регулярно плавати, слідкувати за масою тіла, загальним самопочуттям, проводити побільше часу у русі, а не за екраном телевізора та монітором компютера. А при найменших скаргах звернутися до лікаря ортопеда-травматолога, щоб не допустити розвитку коксартрозу до останньої стадії, на якій єдиним виходом з ситуації є хірургічне втручання. Адже початкові стадії коксартрозу обмежуються консервативним лікуванням, при якому враховується вік пацієнта, його загальний стан здоровя організму та, звичайно, стан ураженого суглоба.

Які методи діагностики коксартрозу можуть знадобитися лікарю після огляду пацієнта? Ортопед-травматолог підбирає їх з врахуванням індивідуальних особливостей організму у кожному конкретному випадку – рентген, компютерна томографія (КТ) для оцінки стану кісток, магнітно-резонансна томографія (МРТ) для оцінки стану мяких тканин, аналізи крові.

Бережіть себе і будьте здорові!

При виникненні скарг на біль у кістках та суглобах чи обмежень у руховій активності, телефонуйте 050 373 54 91; 066 958 54 54.

З повагою ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, голова Асоціації ортопедів-травматологів Івано-Франківської області, завідувач Відділення ендопротезування та реконструктивної ортопедії КНП ОКЛ ІФОР Любомир Михайлович Юрійчук.bottom of page