top of page

Розрив меніска

Про те, що можна пошкодити меніск, здається, чули усі. А що це за травма, як її розпізнати, лікувати, та, зрештою уникнути – поговоримо у цій публікації.

Біль, набряк, обмеження рухливості коліна, неможливість випрямити ногу – це характерні симптоми розриву меніска унаслідок ударів, різких поворотів, падіння, інтенсивних навантажень.

Розрив меніска трапляється зазвичай у людей, які ведуть активний спосіб життя та дають велике навантаження на нижні кінцівки – танцівники, спортсмени (біг, футбол, стрибки, катання на лижах та ін..), артисти балету. Якщо говорити про середньостатистичного пацієнта з розривом меніска, то це у переважній більшості чоловік віком до сорока років. Однак розрив меніска також поширена травма серед людей похилого віку, у котрих навіть при незначних навантаженнях може настати розрив меніска як наслідок дегенеративних змін у тканинах.

Як лікують наслідки цієї травми? У простих ситуаціях – консервативно. При ускладнених розривах чи задавненій травмі необхідне хірургічне втручання. Якщо розрив меніска не лікувати, то пацієнта чекають неприємні наслідки – швидке зношування хряща, сильні болі, синовіт, нестабільність колінного суглоба, остеопороз, запальні процеси, утворення кист і тд.

У Відділенні ендопротезування та реконструктивної ортопедії ІФОКЛ розриви менісків лікуємо з допомогою артроскопії . Цей метод – введення інструментів у порожнину суглоба через мікронадрізи тканин - дає можливість точно встановити тип пошкодження, видалити пошкоджені частини хряща.

Проведення хірургічного втручання з допомогою малоінвазивного методу – артроскопія – має незначну кількість протипоказів, невелику ймовірність виникнення ускладнень. Окрім того, після проведення артроскопії нетривалим є процес одужання та час реабілітації.

Бережіть себе і будьте здорові!

При виникненні скарг на біль у кістках та суглобах чи обмежень у руховій активності, не зволікайте, а звертайтеся за медичною допомогою.

Щоб записатися на прийом, телефонуйте 0503735491; 0669585454.

З повагою ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, голова Асоціації ортопедів-травматологів Івано-Франківської області, завідувач Відділення ендопротезування та реконструктивної ортопедії КНП ОКЛ ІФОР Любомир Михайлович Юрійчук.
bottom of page