top of page

Спорт і фізичні вправи після ендопротезування (заміни) кульшового суглоба

Чи можна займатися спортом та фізичними вправами після ендопротезування (заміни) кульшового суглоба?

Не лише можна, а й дуже треба.

Фізичні вправи сприяють покращенню життя та здоровя у будь-якому віці.

Якщо після ендопротезування кульшового суглоба минув час, поступово варто відновлювати фізичні навантаження та рухову діяльність. Саме укріплені мязи стегна та сідниць допоможуть забезпечити стійкість заміненого суглоба. Гіподинамія (мала рухова активність) негативно впливає на стан імпланта кульшового суглоба.

Рухатися потрібно обережно, збільшуючи навантаження поступово, постійно контролювати його і не обманювати себе відсутністю болю. А при виникненні болю, варто зменшити навантаження.

Разом з тим фізична активність та рухова діяльність після ендопротезування вимагає обережності та мудрості. За жодних обставин не варто починати робити те, що спричиняє надмірне навантаження на суглоб або має високу ймовірність виникнення травми – ігри у футбол, гандбол, скелелазання, єдиноборства та ін.

Грати у теніс, бадмінтон, їздити на велосипеді – можна після консультації з лікарем, який оцінить стан готовності прооперованої ноги та організму загалом до таких навантажень.

Бережіть себе і будьте здорові!

При виникненні скарг на біль у кістках та суглобах чи обмежень у руховій активності, телефонуйте 050 373 54 91; 066 958 54 54.

З повагою ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, голова Асоціації ортопедів-травматологів Івано-Франківської області, завідувач Відділення ендопротезування та реконструктивної ортопедії КНП ОКЛ ІФОР Любомир Михайлович Юрійчук.


bottom of page