top of page

Hallux valgus, або вальгусна деформація ступні

Якщо важко підібрати взуття, періодично зявляються мозолі та натоптиші, а великий палець ступні відхилений усередину – то найімовірніше це вальгусна деформація ступні, яку мовою медичної термінології називають Hallux valgus, а у народі – шишка, або кісточка на нозі.

Це не лише виглядає непривабливо, а й має конкретні негативні прояви – біль, набряки, а окрім того призводить до змін у звязках, суглобах, сухожиллі, кістках та до появи бурситів та артрозів.

Відновити природній стан ступні при вальгусній деформації можна лише з допомогою хірургічного втручання.

Масажі, вправи, міжпальцеві вставки, устілки, біопротектори та бандажі не допомагають вирішити проблему вальгусної деформації ступні, їх можна використовувати лише з метою профілактики виникнення Hallux valgus. З метою недопущення виникнення вальгусної деформації ступні також потрібно скрупульозно підбирати взуття на предмет зручності каблука та відсутності вузьких носків.

Якщо запідозрили у себе чи близьких вальгусну деформацію ступні, то варто звертатися до ортопеда-травматолога, особливо за наявності почервоніння, потовщення шкіри, набряків, постійного чи періодичного болю навколо великого пальця ступні, при появі мозолів у ділянках першого та другого пальців ступні та при появі кісточок на ступнях.

У Відділенні ендопротезування та реконструктивної ортопедії ІФОКЛ успішно проводимо високотехнологічні реконструктивні операції при вальгусній деформації ступні усіх стадій хвороби.

Операція з приводу Hallux valgus триває переважно менше години. У спеціальному ортопедичному взутті пацієнт може самостійно ходити вже на наступний день після операції. Подальша реабілітація триває приблизно місяць.

Одразу зазначу: якщо у пацієнта наявна вальгусна деформація ступні на обох ногах, то доцільно оперувати їх одночасно.

Перед прийняттям рішення про необхідність хірургічного втручання, необхідно зробити рентген ступні у двох або трьох проекціях, аналізи, УЗД вен нижніх кінцівок, електрокардіограму та інші обстеження, залежно від віку та стану здоровя пацієнта.

Також хочу наголосити, що не лише незручне взуття спричиняє виникнення вальгусної деформації ступні. До таких змін призводять наслідки поліомієліту, церебральний параліч, генетична схильність, плоскостопість, травми ступні, артрити.

Бережіть себе і будьте здорові!

При виникненні скарг на біль у кістках та суглобах чи обмежень у руховій активності, телефонуйте 050 373 54 91; 066 958 54 54.

З повагою ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, голова Асоціації ортопедів-травматологів Івано-Франківської області, завідувач Відділення ендопротезування та реконструктивної ортопедії КНП ОКЛ ІФОР Любомир Михайлович Юрійчукbottom of page